עובדי משרד החקלאות ישבתו מחר (25.7)  על רקע הכוונה להפנות למיקור חוץ חלקים נרחבים מעבודות המשרד

 

העובדים ישבתו מחר (יום ד', 25.7) על רקע העברת משימות מהשירותים להגנת הצומח והשירותים הווטרינריים לביצוע ע"י חברות חיצוניות *** השינויים מתבצעים באופן חד-צדדי וללא הידברות עם הסתדרות עובדי המדינה ונציגי הוועד *** יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי: "לא ניתן יד לפגיעה בעובדי משרד החקלאות"

כ-1,800 עובדי משרד החקלאות בכל הארץ ישבתו מחר (יום ד', 25.7) על רקע המגמה המתמשכת של הנהלת המשרד והאוצר לפגוע בעובדים ולהפנות למיקור חוץ חלקים נכבדים ממטלות משרד החקלאות.
 
בין היתר, בכוונת הנהלת משרד החקלאות להפנות למיקור חוץ את משימות השירותים להגנת הצומח ולביקורת בכל הקשור לביצוע בדיקות ואישור יצוא ויבוא תוצרת חקלאית וכן את השירותים הווטרינריים בכל הקשור למיגור מחלת הברוצלה בקרב עדרים ובטיפול במחלת הסלמונלה בלולים.
 
בנוסף לכך העובדים מוחים על גרירת רגליים מצד המדינה בכל הקשור לחתימה על הסכם קיבוצי לעובדי היחידה לאכיפה וחקירות (יחידת הפיצו"ח) ועל כוונת הנהלת המשרד להעביר את מינהל המחקר לצפון. צעדים אלו מתבצעים באופן חד-צדדי וללא כל הידברות עם נציגות העובדים.
 
השביתה תכלול את השירותים להגנת הצומח, מינהל המחקר, שירותים וטרינריים, מחוזות, חשבוּת, מטה משרד החקלאות ויחידת הפיצו"ח. יצוין כי מקרי חירום יופנו לוועדת חריגים. בשביתה ישתתפו כל עובדי המשרד: עובדי דירוג ודרגה, עובדי חוזי, סטודנטים ומשפטנים.
 
יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, מסר: "ההסתדרות לא תיתן יד לפגיעה בעובדי משרד החקלאות ולא תאפשר הנצחת צורות העסקה פוגעניות בשירות הציבורי".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי משרד החקלאות, אינה שמרלין, ציינה: "לצערי הנהלת המשרד מבצעת צעדים חד-צדדיים ללא מו"מ אמיתי עם נציגות העובדים וללא התחשבות בנו ובדרישותינו. נמשיך לעמוד על הזכויות המגיעות לעובדי המשרד כדי לשמור על שוויון ותנאי העסקה הוגנים".
 
לצד יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי עובדי משרד החקלאות מלווים על ידי המזכיר הארצי מהסתדרות עובדי המדינה רן קופל.
 
 
 

אריאל יעקובי

אריאל יעקובי

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה

העמותה לקידום מודעות חברתית והעשרת הידע של עובדי המדינה, הוקמה לאחר מאמץ רב כעמותה נוספת לעובדי המדינה,
למידע נוסףעל אריאל יעקובי

חדשות ועדכונים